Općina Sali > gospodarstvo > Poziv sektoru malog priobalnog ribolova na sastanak u okviru projekta Adri sm.artFish

Poziv sektoru malog priobalnog ribolova na sastanak u okviru projekta Adri sm.artFish

Kategorija gospodarstvo, Iz medija, naselja, Obavijesti,
Objavljeno 21. srpnja 2021.

Ministarstvo poljoprivrede, Uprava ribarstva organizira 27. srpnja 2021. u Zadru sastanak između dionika u sektoru malog priobalnog ribolova (plovila do 12m te pasivni alati) vezan za provedbu aktivnosti unutar projekta Adri sm.artFish. Ovim putem pozivamo sve zainteresirane s područja Općine Sali da se odazovu u što većem broju i saznaju što više o mogućnosti osnivanja preko-granične udruge malih priobalnih ribara Jadrana.

Projekt Adri.SmArtFish
RP5 – Kreiranje politike i zajedničko upravljanje
Aktivnost 5.1 Osnivanje prekograničnog udruženja operatora malog priobalnog ribolova

Datum: Utorak, 27.07.2021.
Mjesto i vrijeme: Zadar, Ulica Špire Brusine 16, 23 000 Zadar od 11:00 do 13:00 sati

Dnevni red

10:45-11:00 – Okupljanje
11:00-11:15 – Uvodna riječ
11:15-12:00 – Prednosti udruživanja predstavnika sektora malog priobalnog ribolova
12:00-12:15 – Pitanja & Odgovori
12:15-12:45 – Rasprava
12:45-13:00 – Zaključna razmatranja

 

Prednosti udruživanja:
– Osiguravanje dostatne količine i kvalitete ribe i drugih plodova mora koji bi se pod zajedničkim nazivnikom (certifikatom, brendom) plasirali na tržište i time dobili prepoznatljivost i u konačnici bolju cijenu
– Olakšavanje vaganja i prve prodaje zapošljavanjem odgovorne osobe za sve članove (s hrvatske strane) te olakšavanje trženja općenito pronalaskom kupaca, mogućim dogovorom oko kvalitete, količine i cijene proizvoda (postizanje istih cijena na istim tržištima)
– Poboljšanje distribucije proizvoda prikupljanjem količina koje se zajednički plasiraju (mali priobalni ribari su dislocirani i prikupljanje se može organizirati za one količine i odredišta gdje je isto isplativo, dok bi ostalo plasirali kao i do sada, ali koristeći zajednički naziv kojim bi jamčili da se radi o lokalnom i kvalitetnom proizvodu iz održivog ribolova)
– Izrađena web stranica udruge na hrvatskom, talijanskom i engleskom jeziku koja će omogućiti prepoznatljivost na tržištu, među kupcima, distributerima, krajnjim potrošačima

Ostale informacije na linku

https://www.zadarska-zupanija.hr/europski-projekti-upravnog-odjela-za-poljoprivredu/projekti-u-provedbi/636-projekt-adri-smartfish-%E2%80%93-valorisation-of-small-scale-artisanal-fishery-of-the-adriatic-coasts,-in-a-context-of-sustainability

https://www.italy-croatia.eu/web/adrismartfish

 

Adri.SmArtFish – Prednosti udruživanja malih priobalnih ribara

Dnevni red_interni sastanak_RP5_srpanj 2021_Zadar

 

lokalnahrvatska.hr