Općina Sali > gospodarstvo > POZIV NA RADIONICU – ZA PRIJAVU NA NATJEČAJE LAG MARETA – POLJOPRIVREDNA GOSPODARSTVA

POZIV NA RADIONICU – ZA PRIJAVU NA NATJEČAJE LAG MARETA – POLJOPRIVREDNA GOSPODARSTVA

Kategorija gospodarstvo, naselja, Natječaji, Obavijesti,
Objavljeno 16. veljače 2021.

LAG MARETA je objavio dva nova natječaja,

pozivaju se zainteresirani na radionicu koja će se održati u Salima,  u srijedu, 17.2.2021. u 12:00 sati u zgradi Općine, Sali II 74/A.

Također, s obzirom na postojeće epidemiološke mjere i ograničenog broja sudionika, svi koji žele sudjelovati molimo da se i najave na [email protected] ili pozivom na broj: 207-096.

 

1. Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.1. Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava

Lokalna akcijska grupa Mareta na dan 12. veljače 2020. godine objavljuje Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.1. Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava, sukladno Lokalnoj razvojnoj strategiji LAG-a Mareta 2014.-2020., u ukupnom iznosu od 1.132.785,00 HRK gdje iznos potpore po projektu iznosi 15.000,00 EUR odnosno 113.278,50 HRK, s intenzitetom potpore 100% prihvatljivih troškova. Ovo je ukupno 5. natječaj LAG-a Mareta u provedbi LRS za razdoblje 2014-2020.Prihvatljivi korisnici su mala poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koja imaju sjedište/prebivalište isključivo na području LAG-a Mareta, što uključuje sva naselja na području općina Kali, Kukljica, Preko, Privlaka i Sali te gradova Nin i Zadar.

Cilj Natječaja je razvoj prepoznatljivosti područja LAG-a Mareta jačanjem konkurentnosti i održivog gospodarstva lokalne zajednice.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA PROJEKTA: 1.3.-31.3.2021. godine.

2. Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.2 Razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti na poljoprivrednim gospodarstvima

Lokalna akcijska grupa Mareta na dan 12. veljače 2020. godine  objavljuje Natječaj za provedbu tipa operacije 1.1.2 Razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti na poljoprivrednim gospodarstvima, sukladno Lokalnoj razvojnoj strategiji LAG-a Mareta 2014.-2020., Poziv na radionicu iznos potpore po projektu iznosi 3.500,00 do 11.134,44 EUR, s intenzitetom potpore 70% prihvatljivih troškova. Prihvatljivi korisnici (obiteljska poljoprivredna gospodarstva, obrti, trgovačka društva) imaju sjedište ili prebivalište na području LAG obuhvata (zavisno od organizacijskog oblika) od dana podnošenja Zahtjeva za potporu te su upisani u Upisnik poljoprivrednika najmanje godinu dana.

Cilj Natječaja je razvoj prepoznatljivosti područja LAG-a Mareta jačanjem konkurentnosti i održivog gospodarstva lokalne zajednice.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA PROJEKTA: 1.3.-31.3.2021. godine.

Više o natječaju možete vidjeti i na web stranicama Lag Mareta:

http://www.lagmareta.hr/ostalo/natjecaj-za-provedbu-tipa-operacije-1-1-1-potpora-razvoju-malih-poljoprivrednih-gospodarstava/

http://www.lagmareta.hr/natjecaji/natjecaj-za-provedbu-tipa-operacije-1-1-2-razvoj-nepoljoprivrednih-djelatnosti-na-poljoprivrednim-gospodarstvima/

lokalnahrvatska.hr