Općina Sali > gospodarstvo > Clean Energy for EU Islands – obnovljivi izvori energije Dugog otoka

Clean Energy for EU Islands – obnovljivi izvori energije Dugog otoka

Kategorija gospodarstvo, naselja, Obavijesti,
Objavljeno 20. listopada 2020.

Europska komisija je 2018. pokrenula Tajništvo Čista energiju za EU otoke koja otocima nudi podršku i pomoć u pripremi projekata. Tranzicija na čiste izvore energije može pomoći otocima ne samo da postanu samodostatniji i prosperitetniji, već im otvoriti i nove mogućnosti zapošljavanja u svojim zajednicama.

U okviru javnog Poziva – project support Čista energija za EU otoke, na koji se prijavila i Općina Sali 2019 godine, Dugi otok je ostvario tehničku potporu za izradu Studije mapiranja potencijalnih obnovljivih izvora energije, vjetra i sunca, kojom su prepoznati potencijali otoka u energetskoj tranziciji.

EUIslands_DugiOtok_WindSolarMapping_V2

Studija je dostupna i na službenoj web stranici Clean energy for EU Islands:

https://euislands.eu/project-support

lokalnahrvatska.hr