Općina Sali > Mjesni odbori > Program rada VMO Božava

Program rada VMO Božava

Kategorija Mjesni odbori,
Objavljeno 21. ožujka 2022.

Na prvoj sjednici Mjesnog odbora Božava održanoj dana 14.03.2022. donesen je sljedeći program rada:

KRATKOROČNI PROGRAM

 1. Rekostrukcija – popravka lokalnog škvera; izmjene drvenih polanki,postavljanje električnog vitla (vinča) za podizanje brodova i nabavka saonica za podizanje brodova.
 2. Uređenje vanjske igraonice dječjeg vrtića u Božavi; prema skici i troškovniku (definiranje područja vanjske igraonice, betonaža,postavljanje kombinirane sprave tip – penjalica- tobogan-ljuljačka, ograđivanje vanjske igraonice panel ogradom itd…)
 3. Zapošljavanje djelatnika za čišćenje javnih površina; zaposliti djelatnika za čišćenje mjesta od 01.06. do 15.09. o trošku Mulića d.o.o
 4. Zahtjev za otvaranj1e marketa i pekare – Zbog izuzetne važnosti za mještane i turiste, Mjesni odbor traži otvaranje seoske pekare i marketa u Božavi na mjestu gdje je i do sada bilo(u prostorijama”Stara butiga ispod Kapetanije, Turističkog ureda i ŠRD Božava” ) Molimo Općinu Sali za objavu službenog natječaja.
 5. Pitanje kontejnera za restorane i dućane; Potreban jasni dogovor oko odvoza i skladištenja smeća za restoranske objekte i dućane.
 6. Vanjska rasvjeta; postavljanje istobojnih žarulja po dužini cijele rive, jedno novo rasvjetno mjesto na Kudelištu. Postavljanje druge faze vanjske rasvjete (6. rasvjetnih tijela) prema hotelima Božava.
 7. Uređenje Školjere (Điga): obnova/provjera postojećih muringa, urediti pitare sa zelenilom. Novo kućište za skladištenje poslovnih predmeta(gume za vodu ,kabeli za struju , priključci itd)

 

DUGOROČNI PROGRAM:

 1. Kanalizacija i vodovod ; kao glavni dugoročni prioritet,potrebno podupirati sve radnje koje su u toku i koje su ispred nas pri izgradnji kanalizacijskog i vodovodnog sustava mjesta
 2. Proširenje groblja; prostornim planom Općine Sali predviđeno je proširenje mjesnog groblja, potrebno je napraviti model izgradnje mjesnog groblja, definirati broj ukopnih mjesta definirati realnu jediničnu cijenu ukopnog mjesta koju bi snosio budući vlasnik, definirati cijenu izgradnje ogradnog zida i uređenja okoliša koju bi snosila općina Sali ili novi vlasnici ukopnih mjesta. Sazvati sastanak sa svim mještanima na temu proširenje mjesnog groblja.
 3. Rekostrukcija oštećenja nautičkog dijela luke i izgradnja sanitarnog čvora i tuševa;
  Rekonstrukcija obale – rive od mulića ispred ”Oleandra” do lukobrana ”đige” i izgradnja sanitarnog čvora i tuševa na zemljištu uz stepenice kraj ”Oleandra” prema rivi

 

Dokument:

MO Božava – program rada

lokalnahrvatska.hr