Općina Sali > Iz medija > HZJZ objavio kartu o procijepljenosti stanovništva, rekorder je mala općina na Dugom otoku

HZJZ objavio kartu o procijepljenosti stanovništva, rekorder je mala općina na Dugom otoku

Kategorija Iz medija,
Objavljeno 10. kolovoza 2021.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je kartu procijepljenosti u Hrvatskoj prema prebivalištu cijepljenih osoba, te prema dobnim skupinama na nacionalnoj razini, razini regija i razini županija.

Na karti se tako može pronaći postotak građana koji su primili prvu dozu, odnosno koliko ih je u potpunosti procijepljeno u cijeloj Hrvatskoj po regijama, županijama i općinama. Karta je, piše Telegram, napravljena na temelju zadnjih dostupnih podataka iz eVac baze od 2. kolovoza prema mjestu prebivališta utvrđenog OIB-om, te procjene ukupnog broja stanovništva Državnoga zavoda za statistiku od kraja 2019.

Gledajući županije, prema podacima od 2. kolovoza, u Gradu Zagrebu je najviše ljudi primilo barem prvu dozu – 46,9 posto ukupnog stanovništva, a i najviše je ljudi završilo s cijepljenjem njih 42,9 posto. Grad Zagreb predvodi i po procijepljenosti odraslih – njih 56,7 posto je primilo prvu dozu, a s cijepljenjem je završilo 52 posto stanovnika. Najmanje je prvih doza podijeljeno u Šibensko-kninskoj županiji, 34 posto ukupnog stanovništva, odnosno 40,3 odraslih. Na zaleđu po ukupnoj procijepljenosti je Bjelovarsko-bilogorska županija s 30 posto, a za drugim županijma zaostaju i po postotku odraslih koji su završili s cijepljenjem, 36,3 posto.

Što se tiče općina, u primanju prve doze uvjerljivo vodi općina Sali na Dugom otoku u Zadarskoj županiji sa 64,1 posto, a predvode i u završenom cijepljenju s 58,53 posto. Najmanje je prvih doza podijelila općina Zrinski Topolovac u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji s 15,65 posto, a posljednja je po završenom cijepljenju općina Dicmo u Splitsko-dalmatinskoj županiji, s 10,69 posto.

 

Preneseno s glasotoka.hr, objavljeno 8. kolovoza 2021.

lokalnahrvatska.hr