Općina Sali > kultura i školstvo > PEĆINA VLAKNO NA DUGOM OTOKU – okosnica znanstveno-istraživačkog projekta EpiC

PEĆINA VLAKNO NA DUGOM OTOKU – okosnica znanstveno-istraživačkog projekta EpiC

Kategorija kultura i školstvo, Obavijesti, Povijest općine Sali,
Objavljeno 2. listopada 2020.

1. veljače 2020., uz potporu Hrvatske zaklade za znanost, službeno je započeo znanstveno-istraživački projekt akronima EpiC ili punim nazivom „Epigravetijenske zajednice Sjeverne Dalmacije“ Odjela za arheologiju, Sveučilišta u Zadru. Fokus je i dalje usmjeren na istraživanja pećine Vlakno na Dugom otoku, nalazišta koje već dugi niz godina privlači pažnju znanstvene ali i šire javnosti. Kroz 4 godine novog projekta nadamo se da će Vlakno, kao i dosad, nastaviti nuditi pregršt informacija bitnih za razumijevanje i interpretiranje načina života paleolitičkih zajednica.

Informacije i novosti možete pratiti na službenoj web stranici projekta

VLAKNO

lokalnahrvatska.hr