Općina Sali > Obavijesti > Poziv – arhiva starih fotografija Sakaruna – Natura Jadera

Poziv – arhiva starih fotografija Sakaruna – Natura Jadera

Kategorija Obavijesti,
Objavljeno 14. srpnja 2020.

Poštovani stanovnici i posjetitelji Dugog otoka, molimo vas da među svojim uspomenama pronađete stare fotografije plaže Sakarun. Pošaljite nam fotografije plaže napravljene još u prošlom stoljeću (od 1960-ih naovamo) u Facebook poruci na stranici Natura Jadera ili na e-mail: [email protected].

Fotografije plaže kako je nekad izgledala usporedit će se s fotografijama sadašnjeg izgleda plaže i bit će nam značajna pomoć pri geomorfološkoj analizi plaže Sakarun. Geomorfološka analiza plaže izrađuje se iz projekta POSBEMED2, a cilj projekta je stvoriti model za održivo upravljanje naplavinama morske cvjetnice posidonije na mediteranskim plažama. Upravo su naplavine posidonije zaštitni znak plaža u cijelom Mediteranu i posebna značajka koju nećemo vidjeti drugdje u svijetu.

Osim u svrhu analize stanja područja, uz pristanak autora, dostavljene fotografije rado ćemo uključiti u naše edukativne i informativne materijale.

Hvala vam na pomoći i dobroj volji!

Natura Jadera

lokalnahrvatska.hr