Općina Sali > Obavijesti > Odluka Stožera civilne zaštite

Odluka Stožera civilne zaštite

Kategorija Obavijesti,
Objavljeno 18. ožujka 2020.

Stožer civilne zaštite Općine Sali, sukladno preporukama Nacionalnog stožera za civilnu zaštitu i Hrvatskog zavod za javno zdravstvo te Stožera civilne zaštite Zadarske županije, na sjednici održanoj 18. ožujka 2020. donosi

O D L U K U

I

Ovom Odlukom, u cilju suzbijanja pandemije virusa COVID-19 (korona virus) na području Općine Sali, nalaže se:

 • u slučaju pojave simptoma zaraze virusom COVID-19 ne odlaziti u liječničke ordinacije i Domove zdravlja nego telefonom kontaktirati:
 1. DEŽURNOG EPIDEMIOLOGA NA
  023 300 845 – dostupan svaki dan od 7h do 21h
  098 332 765 – dostupan svaki dan od 0h do 24h
 1. NACIONALNI POZIVNI BROJ ZA KORONA VIRUS NA 113
 2. NACIONALNI POZIVNI BROJ ZA HITNU SLUŽBU NA 112
 3. OBITELJSKOG LIJEČNIKA

 

 • odgoditi okupljanja stanovništva bilo koje vrste na otvorenom i zatvorenom prostoru (manifestacije, sportska natjecanja, predstave, projekcije, kulturne priredbe, vjerska okupljanja i ostale javne skupove) do opoziva
 • svim stranim državljanima i državljanima Repubilke Hrvatske na području Općine Sali, a koji su nakon 1. ožujka 2020. boravili u stranim državama koje su zahvaćene epidemijom korona virusa pridržavati se mjere samoizolacije
 • službenicima i namještenicima Jedinstvenog upravnog odjela Općine Sali te radnicima trgovačkih društava Mulić d.o.o. i Komunalno društvo Dugi otok i Zverinac d.o.o. pridržavati se preporučenih higijenskih mjera i mjera opreza, održavati higijenu okoline i radnog mjesta čišćenjem i dezinfekcijom radnih površina i predmeta, provjetravanjem radnog prostora te preopučivanjem istog strankama s kojima su u komunikaciji te privremeno obustaviti izravan rad sa strankama
 • Turističkoj zajednici Općine Sali putem sustava e-visitor evidentirati sve pristigle turiste te podatke o istima dostaviti Državnom inspektoratu na daljnje postupanje
 • komunalnom redaru Jedinstvenog upravnog odjela Općine Sali putem obavljanja nadzora komunalnog reda utvrditi identitet nepoznatih osoba zatečenih na području Općine Sali te podatke o istima dostaviti Državnom inspektoratu na daljnje postupanje
 • svim osobama na području Općine Sali pratiti i pridržavati se uputa, preporuka i mjera državnog, županijskog i općinskog Stožera civilne zaštite objavljenih putem Hrvatske radiotelevizije i službene mrežne stranice Općine Sali te oglasnih ploča u naseljima
 • ne širiti neprovjerene informacije u cilju spriječavanja širenja panike

II

Nadalje, u cilju spriječavanja širenja epidemije virusa COVID-19 na području Općine Sali, preporučuje se:

 • osobama starijim od 60 godina života i osobama oboljelim od kronične bolesti ne kretati se u javnosti uz organiziranje nabavke namirnica putem mlađih osoba koje će im iste ostavljati na kućnom pragu
 • svim osobama na području Općine Sali za odlazak na kopno javnim linijskim prijevozom koristiti trajekt, a brzi brod (katamaran) koristiti samo u slučaju nužde
 • svim domaćinstvima na području Općine Sali provjeriti spremnike s vodom (gusterne) i po potrebi dopuniti
 • svim iznajmljivačima nekretnina na području Općine Sali suzdržati se od iznajmljivanja do daljnjeg
 • svim stanovnicima na području Općine Sali ispraćaj pokojnika obavljati u krugu obitelji kako bi se izbjegli svi rizični kontakti među osobama
 • svim osobama na području Općine Sali koristiti usluge Domova zdravlja samo u hitnim slučajevima radi očuvanja integriteta zdravstvenog sustava

III

Određuje se kao karantena na području Općine Sali prostor u prizemlju zgrade na adresi u Salima, Sali III kbr. 12.

IV

Ova Odluka stupa na snagu na dan objave, a objaviti će se na službenoj mrežnoj stranici Općine Sali i na oglasnoj ploči Općine Sali.

 

STOŽER CIVILNE ZAŠTITE

OPĆINE SALI

Načelnik stožera

Ivan Orlić

 

Dokument:

Odluka SCZ

lokalnahrvatska.hr