Općina Sali > Iz medija > Sali u vrhu općina koje bilježe rast stanovništva u Hrvatskoj

Sali u vrhu općina koje bilježe rast stanovništva u Hrvatskoj

Kategorija Iz medija,
Objavljeno 1. listopada 2019.

Preneseno iz Jutarnjeg lista: “.. Zanimljiva je i statistika koja govori o gradovima i općinama s najvećim rastom stanovnika, s obzirom na to da se ona donekle preklapa s imenima gradova i općina koji daju najviše naknade za novorođenu djecu. Recimo, općina Sali na Dugom otoku ima rast broja stanovnika od 16 posto te istovremeno daje po 60 tisuća kuna svakoj obitelji koja dobije dijete, ..” 

BRUTALNA ISTINA O DEMOGRAFSKOM SLOMU Stigli novi zapanjujući podaci Zavoda za statistiku o egzodusu Hrvata, u 5 godina ostali smo bez 2,4 % populacije

U razdoblju od samo pet godina, zahvaljujući odseljavanju, Hrvatska u 2018. bilježi 2,4 posto stanovništva manje nego 2013., a posebno je zabrinjavajuće što stanovništvo ne uspijevaju zadržati ni veliki gradovi – središta općina u kojima, usprkos doseljavanju novih ljudi, broj onih koji su odselili i dalje premašuje doseljenike. … ostatak pročitajte na linku

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/brutalna-istina-o-demografskom-slomu-stigli-novi-zapanjujuci-podaci-zavoda-za-statistiku-o-egzodusu-hrvata-u-5-godina-ostali-smo-bez-24-populacije/9425201/ 

lokalnahrvatska.hr